Here's everyone who will be on Tuesday's Primary ballots

(Fremont County, Wyo.) - Tomorrow, Tuesday, August 16 is the local Primary Elections; here's everyone who will be on the ballots.
U.S. Representative
  • Daniel Cummings - Constitution Party
  • Ryan Greene - Democratic
  • Charlie Hardy - Democratic
  • Lawrence Gerard Struempf - Libertarian
  • Heath Beaudry - Republican
  • Liz Cheney - Republican
  • Leland Christensen - Republican
  • Mike Konsmo - Republican
  • Paul Paad - Republican
  • Rex Rammell - Republican
  • Jason Senteney - Republican
  • Darin Smith - Republican
  • Tim Stubson - Republican
State Senate District 20
  • Mary Jane Norskog - Democratic
  • Wyatt Agar - Republican
  • Bob Bayuk - Republican
  • Ron Harvey - Republican
State Senate District 26
  • Chesie Lee - Democratic
  • Eli Bebout - Republican
State House District 28
  • Howard Samelson - Democratic
  • Nathan Winters - Republican
State House District 33
  • Sergio Maldonado Sr. - Democratic
  • Jim Allen - Republican
State House District 34
  • Taylor Engum - Republican
  • Tim Salazar - Republican
State House District 54
  • Julia Stuble - Democratic
  • Lloyd Larsen - Republican
State House District 55
  • David Miller - Republican
County Commission District 1 (unexpired term)
  • Gary Collins - Democratic
  • Bruce Cook - Democratic
  • Joe Malek - Republican
  • Clarence Thomas - Republican
County Commission District 2
  • Larry Allen - Republican
  • Travis Bartlett - Republican
  • Kristin Paulsen - Republican
  • Margaret Wells - Republican
County Commission District 5
  • Luke Fidler - Republican
  • Red Fyler - Republican
  • Mark Keiser - Republican
  • Jennifer McCarty - Republican
  • Judy Pedersen - Republican
Lander City Council Ward 1
  • Sollie Cadman
  • Dan Hahn
Lander City Council Ward 2
  • Cade Maestas
Lander City Council Ward 3
  • Wendell "Dick" Hudson
Riverton City Council Ward 1
  • K. Sean Peterson
Riverton City Council Ward 2
  • Holly Jibben
Riverton City Council Ward 3
  • Richard Gard
  • Tim Hancock
  • John 'Randy' Watson
Dubois Town Council
  • David Bennett
  • Rick Lee
Hudson Town Council
  • Sherry Oler
  • Stanley Waters
Pavillion Town Council
  • Tauna Groomsmith
  • Rodney Paulson
  • Marissa Selvig
  • Chuck Snyder Jr.
Shoshoni Town Council
  • Ronald Ankeny
  • Mike Dimick
#county10 #news #whatshappening