Basketball
Kevin Koile – wyopreps.com

Playoff brackets are beginning to take shape, but there’s a little bit of time remaining to change that.

Here are the latest boys basketball standings, for games played up to and including February 16th.

Click here to see scores from February 10-15.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Gillette 7-0, 17-3

Cheyenne East 5-1, 16-3

Sheridan 5-2, 15-4

Cheyenne South 2-5, 6-14

Cheyenne Central 1-5, 4-12

Laramie 0-7, 3-17

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kelly Walsh 6-1, 14-3

Natrona 5-2, 8-11

Rock Springs 3-3, 10-9

Riverton 3-3, 10-9

Evanston 3-4, 8-12

Green River 0-7, 0-19

 

3A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wheatland 10-1, 15-4

Buffalo 9-2, 13-6

Rawlins 8-3, 14-5

Douglas 7-4, 12-6

Glenrock 5-6, 10-8

Worland 4-7, 6-12

Newcastle 1-10, 2-17

Torrington 0-11, 0-19

 

3A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cody 10-1, 17-2

Lander 10-1, 16-3

Powell 9-2, 13-5

Star Valley 6-5, 9-9

Lyman 4-7, 6-13

Jackson 3-8, 7-12

Mountain View 2-9, 7-12

Pinedale 0-11, 0-19

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Big Horn 6-1, 12-9

Moorcroft 6-2, 15-5

Sundance 3-3, 9-10

Tongue River 3-4, 6-14

Wright 0-8, 1-21

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lusk 8-0, 18-2

Burns 4-3, 13-7

Pine Bluffs 3-3, 11-9

Saratoga 2-6, 11-11

Southeast 1-6, 6-13

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall record)

Greybull 8-0, 18-3

Rocky Mountain 5-2, 14-7

Lovell 3-3, 8-12

Thermopolis 1-5, 8-11

Riverside 0-7, 2-19

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Big Piney 6-1, 17-3

Wyoming Indian 5-1, 20-1

Wind River 3-4, 8-14

Kemmerer 3-4, 6-13

Shoshoni 0-7, 8-12

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 8-1, 13-7

Midwest 6-1, 10-7

Upton 6-2, 13-7

Arvada-Clearmont 3-6, 4-8

Hulett 2-7, 4-12

Normative Services 0-8, 0-16

 

1A Southeast:

Guernsey-Sunrise 16-3

Rock River 6-11

Glendo 5-9

Lingle-Ft. Laramie 4-15

 

1A Northwest:

Burlington 7-0, 20-1

Dubois 4-3, 10-9

St. Stephens 3-5, 5-12

Meeteetse 2-5, 9-9

Ten Sleep 2-5, 5-15

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cokeville 6-1, 12-6

Little Snake River 5-1, 14-6

Encampment 4-3, 15-5

Farson-Eden 1-6, 5-15

H.E.M. 1-6, 3-18